MEZINÁRODNÍ MEDAILÉRSKÉ SYMPOZIUM V UHERSKÉM HRADIŠTI

Bohumil Eliáš - sympozium 2005

17. září 2007 v 15:00 | MF |  Autoři
Bohumil Eliáš Česká republika, 150 00 Praha 5, Stodůlky, Jindrova 922
Bohumil Eliáš

* 1. dubna 1980 Praha

Studia:
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov (1994-1998, obor malování skla), Akademie výtvarných umění Praha (2000-2007, Škola figurálního sochařství a medaile, J. Hendrych)

Sympozia:
2004 Sv. Jan pod Skalou, sympozium dřeva, Bezdružice, zámek, sympozium Kámen, 2005 Uherské Hradiště, 8. ročník Mezinárodního sympozia lité medaile, plakety a drobné plastiky

Výstavy samostatné:
2007 Karviná (s E. Szilvou), 2008 Praha, Diamant (s J. Rybákem), 2009 Ostrava, Výtvarné centrum Chagall, Autorská výstavní síň (B. Eliášem st.)

Zastoupení ve veřejných sbírkách:
Východočeské muzeum v Pardubicích, Musée du design et d'arts appliqués contemporains Lausanne (CH), Ernsting Stiftung Coesfeld-Lette (D), Slovácké muzeum Uherské Hradiště

Mladistvá energie, odvaha experimentovat a oprostit se od akademického vlivu nechyběla Bohumilu Eliášovi, dalšímu českému účastníkovi. Už první práce (Hlavice, Sloup) ovlivněné architektonickým tvaroslovím, vrozeným smyslem pro řád a kompozici naznačovaly, že by mohl být slibným přínosem nejen pro medailérské umění, ale i českou výtvarnou scénu. Další vytvořené práce, daleko odvážnější, nepostrádají dramatičnost, určitou syrovost formy, expresivitu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkujte naše webové stránky (jako ve škole známkou 1-5)

1
2
3
4
5

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama