MEZINÁRODNÍ MEDAILÉRSKÉ SYMPOZIUM V UHERSKÉM HRADIŠTI

Kryštof Hošek - sympozium 2007

16. září 2007 v 22:26 | MF |  AutořiKryštof Hošek Česká republika, 250 84 Sibřina, Květnický mlýn 1/15
* 3. května 1984 Praha
Studia: Výtvarná škola Václava Hollara (2001-2005), Akademie výtvarných umění Praha (od r. 2005 Škola figurálního sochařství a medaile; od r. 2007 Sochařská škola I. J. Róny).
Workshop: 2006 Bornholm (Dánsko), keramické sympozium.
Sympozia: 2007 Uherské Hradiště, 9. ročník Mezinárodního sympozia lité medaile, plakety a drobné plastiky.
Realizace: Sibřina, Pomník Miroslava Tyrše pro obec Sibřina (reliéf).
Staré přísloví říká, že jablko nepadá daleko od stromu. V případě Kryštofa Hoška, studenta pražské Akademie, to platí určitě (otec vynikající kumštýř a syn v něj vyrůstá). Do Uherského Hradiště přijel v průběhu sympozia a hned se zápalem začal pracovat. Okamžitě "zapadl mezi sympozijníky". Z domova si přivezl návrhy na dvě plastiky, které byly odlity hned při první tavbě (5. 8.) a perfektně vyšly. Vycházejí z figurálních motivací, osobních prožitků, postřehů a vzpomínek. Plastika "Pocta J. Hendrychovi" nepostrádá zvláštní smysl pro humor a pro detail (mistrova záliba v knoflících se promítla do samotného portrétu, knoflíky místo uší, očí, základna podstavce - knoflík). V současnosti pracuje na drobnějších reliéfech (plaketách), které zatím zůstávají zahaleny tajemstvím a představí se na výstavě výsledků.
Born: 3rd May, 1984 Prague
Education: Václav Hollar Art School (2001-2005), Academy of Fine Art Prague (2001-2005), School of Figurative Scuplture and Medal (from 2005, J. Hendrych; Sculpture School I., since 2007, J. Róna).
Workshop: 2006 Bornholm, Danmark, Ceramic Symposium.
Symposia: 2007 Uherské Hradiště, 9th year of International Symposium of Cast Medal, Plaque and Small Sculpture.
Realization: A Memorial to Miroslav Tyrš for the village of Sibřina.
There is an old proverb saying "Like father like son". And this is the case of Kryštof Hošek, a student of Prague Academy of Fine Art. His father is an outstanding artist and a role model for his son.
Kryštof Hošek arrived in Uherské Hradiště when the symposium had already started but he immediately launched into working and fit in the group of participating artists very well.
He brought along designs for two sculpture pieces and these were cast during the first casting session (5th August). Both came out well. They were inspired by figurative motifs, intimate experience, memories and observations.
The piece called Homage to J. Hendrych expresses a kind of peculiar humour and sense for a detail (his liking in buttons can be seen in the portrait itself, where buttons replaced ears and eyes).
At present he is working on smaller reliefs (plaques) the topic of which he keeps secret and will introduce them at the final exhibition.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Oznámkujte naše webové stránky (jako ve škole známkou 1-5)

1
2
3
4
5

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama