MEZINÁRODNÍ MEDAILÉRSKÉ SYMPOZIUM V UHERSKÉM HRADIŠTI

Sympozium 2007

15. září 2007 v 21:24 | Arnošt Bedrník |  Napsali o nás
Odlévat se bude už za dva dny.
Odlévat se bude už za dva dny. Foto: archiv

V Hradišti pracují medaileři čtyř zemí, v neděli odlévají

3.8.2007 16:20 UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Medailerská elita se opět setkala v srdci Slovácka. Účastníci 9. ročníku Mezinárodního sympozia lité medaile, plakety a drobné plastiky v Uherském Hradišti se začali sjíždět do ateliérů Střední uměleckoprůmyslové školy před týdnem.
Akce vyvrcholí už v neděli 5. srpna. To se uskuteční první lití. Tvůrci letos pracují na volné téma.
Do města zavítali umělci z evropských zemí "visegradské čtyřky", a to Petra Lamačová a Petr Červinka z České republiky, Erzsébet Szilágyi z Maďarska, Michał Staszczak z Polska a Štefan Novotný ze Slovenska. Realizační tým má "obvyklé složení" - Jiří Vlach, Miroslav Kovářík a Milada Frolcová. "Letošní ročník je výjimečný z několika důvodů. Sympozium se stalo významným projektem podpořeným Městem Uherské Hradiště. Je realizováno ve znamení oslav k 750. výročí založení města a dále je finančně zajištěno z International Visegrad fund, z Nadace Kultura, děti a sport, Zlínským krajem a materiálně je rovněž zabezpečeno řadou sponzorských příspěvků," poznamenala Frolcová.
Veřejnost může nahlédnout pod pokličku medailérského umění při lití a za dva týdny už si může prohlédnout vzniklá díla. Výstava výsledků medailérského sympozia bude slavnostně otevřena v sobotu dopoledne 18. srna v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
Arnošt Bedrník
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkujte naše webové stránky (jako ve škole známkou 1-5)

1
2
3
4
5

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama