MEZINÁRODNÍ MEDAILÉRSKÉ SYMPOZIUM V UHERSKÉM HRADIŠTI

Valerie Koškina - sypozium 2002

4. října 2007 v 16:52 | MF |  Autoři
Valeria Koškina, Rusko, U Kříže 13, 158 00 Praha 5
* 27. srpna 1961 Moskva
Valeria Koshkina

Studia:
Vysoká škola umělecko-průmyslová (1979-1984 bývalé Stroganovskoje učiliště)

Sympozia:
2002 Uherské Hradiště, 7. ročník Mezinárodního sympozia lité medaile, plakety a drobné plastiky

Výstavy/ kolektivní (výběr):
1989 Moskva, výstava mladých, 1994 Brno, Dům umění, Akt na medaili, 1996 Praha, Pražský hrad, Současná česká medaile, 1999 Moskva, Historické muzeum, Svět na dlani, 2002 Paříž (F), FIDEM, 2003 Uherské Hradiště, Galerie SM, Hradec Králové, Východočeské muzeum, Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie, 3. medailérský salon

Ruská účastnice Valeria Koškina se realizuje v oblasti drobné plastiky a medaile řadu let. Kromě této práce spolupracuje se známými továrnami na figurální porcelán - Royal Dux Bohemia a Porcelán Loučky LEANDER. Zúčastnila se řady medailérských výstav v Rusku (výstavy mladých, oborové apod) i v zahraničí. Od roku 1994 žije s rodinou v Praze. Je členkou Asociace umělců medailérů České republiky, v roce 2002 se stala personální členkou mezinárodní medailérské federace FIDEM. Na sympoziu tohoto typu však byla poprvé. Dosud své medaile a plakety nechávala odlévat do pískových forem, takže praktická zkušenost s litím na ztracený vosk jí dává nové možnosti v tvorbě. Inspiraci hledá v reálných podnětech, literatuře (Faust a Markétka), nebo čerpá z historie ruského umění (staré ikony - Figura). Na hradišťském sympoziu vytvořila např. poetický triptych inspirovaný krásou ruských pohádek.
Mistr a Markétka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oznámkujte naše webové stránky (jako ve škole známkou 1-5)

1
2
3
4
5

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama